مجله هنری آلبالو

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: مجله ای

حماسه بزرگ ۹ دی ورق را برگرداند و معادلات جهانی را برهم زد

تاریخ انتشار : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اهمیت ۹ دی به دلیل عمق فهم، درک و بصیرت مردم از یکسو و خودجوش بودن آن از سویی دیگر حائز اهمیت بود که در نتیجه آن معادلات جهانی و امیدواری دشمنان را بر هم زد.

حماسه بزرگ 9 دی ورق را برگرداند و معادلات جهانی را برهم زد

 

به گزارش ایران اسلامی، عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق سازمان صدا و سیما و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران طی سخنانی ضمن تسلیت رحلت حضرت معصومه (س) و گرتمی داشت حماسه نهم دی اظهار داشت: سالروز حماسه ۹ دی قیام بزرگ ملت ایران بود.

وی افزود: اهمیت ۹ دی به دلیل عمق فهم، درک و بصیرت مردم از یکسو و خودجوش بودن آن از سویی دیگر، حائز اهمیت بود که در نتیجه آن معادلات جهانی و امیدواری دشمنان برهم خورد.

ضرغامی همچنین تصریح کرد: کسانی که از حماسه ۹ دی به عنوان انقلاب سوم یاد می‌کنند تعبیر درستی دارند چرا که پس از ۲۲ بهمن ۵۷ و همچنین تسخیر لانه جاسوسی و مبارزه با آمریکا که نقطه عطفی در مبارزات ایران است، حادثه بزرگ ۸ و ۹ دی ماه ۸۸ آثار وبرکات فراوانی داشت که جا دارد از آن به عنوان انقلاب دیگری یاد کنیم.

وی بر همین اساس اضافه کرد:در آن زمان دشمنان انقلاب و ضدانقلاب‌ها امیدوار شدند. حوادث آن زمان، دشمن ناامید و به ویژه آمریکا که در مسئله هسته‌ای پذیرفته بودند ایران پایدار است را امیدوار کرد و آنها که حرف‌شان تصویرسازی است و تصویربرداری است توانستند این حوادث را بزرگ‌نمایی کرده و جور دیگری نشان دهند.

ضرغامی ادامه داد: خوشبختانه حماسه بزرگ ۹ دی ورق را برگرداند و بهتر از گذشته جایگاه ایران را به ملت هدیه کرد. البته در ۸ دی ماه هم مردم استان‌های دیگر در حمایت از انقلاب و نظام به خیابان‌ها آمدند که در ۹ دی ماه هم این حمایت در تهران دیده شد.کد مطلب: ۱۰۸۷۴۱